Środowisko

Co jest dla nas ważne?

Równowaga w ekosystemie naszej planety jest aspektem o którym nie powinniśmy zapominać. Mając na uwadze, że zasoby Ziemi są ograniczone i z każdym dniem maleją, musimy pamiętać o ponownym wykorzystaniu materiałów w celu ograniczenia zużycia energii. Idąc w tę stronę, firma Eco Green Polska podejmuje wyzwanie, jakim jest ochrona środowiska naszej planety, które przynosi wymierne efekty.

Zakład powstał na działce o powierzchni 25 tys. metrów kwadratowych z czego ponad 12,5 tysiąca jest to utwardzona 30 cm betonowa płyta.

Dzięki temu składowane metale nie mają bezpośredniego kontaktu z glebą, co zmniejsza ich negatywne oddziaływanie na środowisko.

Poprzez zastosowanie dwóch linii kanalizacyjnych dla ścieków przemysłowych oraz wód opadowych, jesteśmy w stanie jeszcze bardziej ograniczyć szkodliwy wpływ materiałów na środowisko naturalne.

By w jak największym stopniu dbać o środowisko, zastosowany został nowoczesny system oświetlenia LED na terenie całego zakładu, co zapewnia jak najmniejsze zużycie energii elektrycznej.